Výzva k zapojení do pomoci zajištění zemědělské výroby

Výzva Zemědělského svazu ČR k zapojení do pomoci zajištění zemědělské výroby 

Zemědělský svaz ČR vyzývá zájemce o zapojení do pomoci zemědělské výrobě.

Obracím se na Vás s výzvou k zapojení studentů při pomoci zajištění zemědělské výroby v souvislosti s opatřeními ohledně nemoci COVID-19. Může totiž nastat situace, kdy budou zemědělské podniky řešit krizový nedostatek pracovníků především v živočišné výrobě, ale i při začínajících sezónních pracích. Školy a konkrétní studenti se mohou hlásit přes kontaktní formulář na webových stránkách Zemědělského svazu ČR /  https://www.zscr.cz/Koronavirus?prace&poptavka  / a budou připraveni v případě potřeby vypomoci ve svém okolí konkrétnímu podniku, který se vyskytne ve svízelné situaci z nedostatku pracovníků.
Situace nesmí dojít tak daleko, že by nemohla být zajištěna zemědělská prvovýroba. Prosíme předejte tuto informaci svým studentům a podpořte v rámci všech možností toto krajní řešení v případě, že nebude jiná možnost. Ohledně případných dotazů se v této záležitosti obracejte na kolegyni Lenku Šímovou (simova@zscr.cz), právní dotazy směřujte na Kateřinu Tylšarovou (tylsarova@zscr.cz)

Ing. Soňa Jelínková

 

Upozorňujeme žáky, že nejde o akci pořádanou školou.

Pokud se někdo ze žáků do této záslužné akce zapojí, prosím o informaci na tel. 737 283 724 (Jiří Doležal) nebo na email: jiri.dolezal@souz-dacice.cz